Zo kan je makkelijk alle informatie vinden in het "Mijn apotheek" menu. Heb je een andere apotheek nodig? Tik dan op "Kies een andere apotheek".
Een vervelende en veelvoorkomende kwaal tijdens de zwangerschap is jeuk. Deze zwangerschapsjeuk kan verschillende oorzaken hebben. Welke oorzaken dit zijn en wat u kunt doen leest u hier.
Atopisch eczeem en PUPPP zijn zeer hinderlijk, maar niet schadelijk voor moeder of kind. Zwangerschaps-cholestasis kan complicaties geven als vroeggeboorte, laag geboortegewicht en sterfte. Bij verhoogde galzure zouten en leverfunctiestoornissen dient te worden verwezen naar een gynaecoloog. Ook Pemphigoid gestationis is niet ongevaarlijk; er is een licht verhoogde kans op een vroeggeboren of doodgeboren kind. Begeleiding gebeurt daarom door een gynaecoloog.
Pemphigoid gestationis wordt door de arts behandeld met corticosteroïd crèmes, zalven of tabletten. Ook PUPPP wordt behandeld met corticosteroïd crèmes of zalven en in ernstige gevallen tabletten. Bij zwangerschaps-cholestasis wordt naast de algemene jeukstillende maatregelen ook wel eens galzuurbindende geneesmiddelen voorgeschreven. Jeuk door atopisch eczeem wordt behandeld met jeukstillende maatregelen en eventueel corticosteroïd crèmes of zalven en antihistaminica.